19. 09. 2019

J&T Real Estate se stala partnerem skupiny Nordic Investors v projektu Nové Vajnory

Realitní divize

Praha, 19. 9. 2019 – Skupina Nordic Investors a společnost J&T Real Estate se dohodly na úzké spolupráci v rámci developerského projektu Nové Vajnory v Bratislavě. Pozemky o rozloze 85 hektarů v lokalitě Staré letisko v městské části Bratislava – Vajnory jsou současně jedním z největších ucelených území ve slovenském hlavním městě.

Plány obou investorů zahrnují citlivou revitalizaci území, zachování zelených ploch vhodných k rekreaci a odpočinku, výstavbu nízkopodlažních bytových domů spolu s ostatními funkcemi městského významu, jako jsou administrativa, obchod a služby. Jedním z nejdůležitějších prvků bude  vybudování jezera v centrální části území, které pomůže odvodnit často zatopené oblasti Vajnor. Objem transakce společnosti po dohodě nezveřejnily.

Pro vstup do projektu Nové Vajnory se skupina J&T Real Estate rozhodla zejména kvůli potenciálu rozvoje lokality, ale i plánovaného komplexního řešení velkého 85hektarového území, které skupina Nordic Investors čtyři roky rozvíjela.

 

„Od počátku jsem v projekt věřil, protože se jedná o veliké ucelené území vhodné pro cenově dostupné bydlení mladých lidí, které Bratislava nezbytně potřebuje. O spolupráci na projektu měly dlouhodobě zájem renomovamé developerské skupiny na Slovensku. Pro J&T Real Estate jsme se nakonec rozhodli kvůli jejich přístupu a velmi zkušenému domácímu týmu. V neposlední řadě také snížením expozice na slovenském realitním trhu získáme kapitál pro naše další ambiciózní projekty, zejména v oblasti telekomunikací,“ říká majoritní akcionář Nordic Investors Tomáš Otruba.

 

Nové Vajnory pro nás představují projekt s dlouhodobým potenciálem. Věříme, že při zodpovědném přístupu k řešení všech podstatných záležitostí pro místní komunitu, jakož i rozvoj samotné Bratislavy, nabídne tento projekt v budoucnu velmi příjemné prostředí k bydlení, práci i volnočasové aktivity. Současně si ceníme práce, kterou skupina Nordic Investors na projektu odvedla,“ dodává Pavel Pelikán, výkonný ředitel J&T Real Estate.