Géčko Liberec

Skupina Nordic Investors kapitálově vstoupila do obchodního centra Géčko v Liberci, které bylo v tíživé finanční situaci. Díky efektivním investicím se Géčko probudilo. Počet zákazníků vzrostl zhruba o pětinu.

10 000 m2

Nákupních ploch

20 %

Nárůst počtu návštěvníků

Záchranné financování Nordic Investors

04/2016

Meziroční růst návštěvníků o 20 %

06/2017

Prodej OSCL Géčka

12/2017

Záchranné financování Nordic Investors

04/2016

Zisk stoprocentního podílu ve společnosti Obchodní a společenské centrum Liberec, která provozovala nákupní centrum Géčko v Liberci.

Meziroční růst návštěvníků o 20 %

06/2017

Nordic Investors se podařilo zvýšit obsazenost Géčka, přibylo značkových obchodů i služeb, které jsou návštěvníkům centra k dispozici.

Prodej OSCL Géčka

12/2017

Z distressového aktiva se podařilo udělat fungující a prosperující centrum. Géčko dosáhlo rekordní návštěvnosti za celou dobu své existence. Následně bylo nabídnuto k prodeji skupině DRFG, která se soustředí na dlouhodobé vlastnictví retailových nemovitostí.

Cílem bylo využit potenciál Géčka jako univerzálního nákupně-obchodního centra Liberce. Nešlo pouze o podporu zavedených obchodů, ale zejména přivést služby, které ostatním nákupním centrům chyběly. Díky nemalým investicím do úprav pasáží a vybraných obchodů se Nordic Investors podařilo zvýšit obsazenost Géčka, přibylo značkových obchodů i služeb.

Po úspěšné stabilizaci a rozvoji Géčka se skupina Nordic Investors rozhodla nabídnout centrum v neveřejné soutěži k prodeji.

Zpět na projekty