Grand Hotel Hradec

Skupina Nordic Investors je hlavním akcionářem projektu Grand Hotel Hradec v Peci pod Sněžkou. Jedná se o čtyřhvězdičkový hotel, jehož dokončení se plánuje do 2 let. Je navržen předními špičkovými českými architekty ze studia Mimolimit. V listopadu 2018 získal ocenění za energetický a ekologický projekt od Ministerstva pro místní rozvoj (ČEEP 2017). Hotel poskytne moderní ubytování o kapacitě 150 lůžek spolu s kvalitní restaurací, reprezentativními konferenčními prostory a luxusním wellness.

150

Kapacita lůžek

4,5

Počet hvězdiček

769

Nadmořská výška

Hotel Hradec býval kdysi ikonou Pece pod Sněžkou, centrem společenského dění města a současně ojedinělým českým elementem v jinak v německém prostředí. Cílem je navrátit hotelu Hradec jeho důležité postavení nejen v panoramatu města, ale i v jeho kulturním a společenském dění.

Do projekčního týmu patří Studio Mimolimt čítající tým architektů, designerů a specialistů vedený Barborou Škorpilovou. Dále architektka Lenka Kováčiková a projekční kancelář Bomart. Hotel je pojat jako moderní stavba, která použitím tradičních materiálů – zejména dřeva a hrubě opracovaného kamene koresponduje s prostředím okolních hor a přirozeně podporuje charakter místa.

www.grandhotelhradec.cz

Ke stažení

Brožura

Zpět na projekty