Kovosvit MAS

Skupina Nordic Investors se svým manažerským týmem sehrála klíčovou roli při záchraně jednoho z největších světových výrobců obráběcích strojů Kovosvit MAS. Unikátnost spočívala v kombinaci schopností skupiny Nordic Investors, a to krizového managementu, právního řešení složité předinsolvenční situace a schopnosti poskytnout ihned rizikové financování. Skupina Nordic Investors zavedla krizový management, firmu stabilizovala a připravila ji na vstup strategického investora.

 

800

Zachráněných pracovních míst

1 mld. Kč

Tehdejší firemní obrat

79 let

Firma s tradicí

Záchranné financování Nordic Investors

08/2016

Vstup strategického investora

09/2016

Záchranné financování Nordic Investors

08/2016

Tíživou finanční situaci společnosti Kovosvit MAS pomohla vyřešit investiční skupina Nordic Investors. Díky tomu dostalo téměř 800 zaměstnanců tradiční strojírenské firmy mzdy, které jim firma měsíc dlužila. Nordic Investors zároveň zajistila peníze na obnovení plné výroby.

Vstup strategického investora

09/2016

Záchrana společnosti a vstup strategického investora, který se ve strojírenství pohybuje dlouhodobě. Nordic Investors toto řešení preferoval, ačkoliv existovaly i jiné alternativy dalšího vývoje.

Nordic Investors poskytli tzv. bridge financing, které umožnilo překlenout nejhorší dobu. Díky tomu byly obratem vyplaceny dlužné mzdy a mohla se postupně rozjet výroba. Firma udržela kvalifikované odborníky, kterých je na trhu nedostatek.

Nordic Investors zároveň intenzivně jednali s bankami o obnovení financování. Stejně tak řešili pohledávky jednotlivých věřitelů s cílem stabilizovat finanční situaci. Výsledkem byla záchrana společnosti a vstup strategického investora, který se ve strojírenství pohybuje dlouhodobě.

Zpět na projekty