Tomáš Otruba

Tomáš Otruba

Founder

Tomáš patří mezi nejúspěšnější advokáty v České republice s přesahem do širšího zahraničí, kde se podílel na řadě nejvýznamnějších transakcí. V oblasti financí to bylo například vytvoření středoevropského pojišťovacího holdingu skupiny Generali a její akvizici lídra trhu, České pojišťovny. Schopnost krizového právního managementu osvědčil při úspěšné restrukturalizaci loterijní jedničky českého trhu, společnosti Sazka, a.s.. Určitou závěrečnou pečetí bylo ocenění advokátní kanceláře BBH titulem Advokátní kancelář roku 2014 a její celkové vítězství v této soutěži. Osobně však Tomáš považuje za největší vyznamenání úspěchy svých výjimečných klientů.

Počátkem roku 2015 Tomáš soustředil veškerý svůj kapitál a schopnosti do oblasti privátních investic a založil skupinu Nordic Investors. Skupina Nordic Investors za první čtyři roky svého působení uskutečnila řadu akvizic v oblasti telekomunikací, eHealth, nemovitostí, a v investicích do rizikového kapitálu. Tomáš má na starosti jednotlivé investice skupiny a osobně se podílí na jejím každodenním řízení včetně řízení jejích dceřiných společností.

Tomáš nejraději tráví svůj volný čas se svou rodinou vysoko v horách při horolezectví a skialpinismu. To vypovídá hodně o jeho přístupu k životu i podnikání – dané slovo platí, důvěru lidí nelze zklamat a platí jen to, co jsme dokázali. Všechno ostatní je zbytečné harampádí.

Náš tým